Firmy, služby, odkazy

Jak vybrat jednoruční činky?

činky

Preferujete cvičení doma? Pořídili jste si posilovací přístroje, ale ještě vám něco chybí? Neměli byste zapomínat na činky, které jsou považovány za nejlepší sportovní náčiní. Na rozdíl od velkých činek vám jednoruční umožňují provádět celou řadu cviků, během nichž můžete zapojit celé svalstvo. Dokonce zapojíte svaly, které na klasických posilovacích strojích neprotáhnete. A to je jeden z hlavních důvodů, proč by vám toto sportovní náčiní nemělo doma chybět.

Jestliže nechcete každý měsíc investovat do permanentky ve fitness centru, nemusíte, protože stačí peníze vložit do kvalitních činek. Investice se rozhodně vyplatí, protože jen těžko najdete univerzální náčiní, které použijete na široké spektrum cviků. A nenechte se zmást, protože jednoručky, jak se těmto činkám také říká, používají i profesionálové. Jejich funkce je prostě nenahraditelná.

Podle čeho jednoručky vybírat?

Trh se sportovním náčiním je rozmanitý a nabízí bohatou škálu jednoručních činek. V první řadě byste se měli dívat na provedení, materiál a váhu. Provedením se myslí, zda se jedná o jednoručky nakládací či nikoliv. Odborníci doporučují činky jednoručky nakládací, protože na ně můžete postupně přidávat a ubírat kotouče pro změnu jejich váhy. Na každý cvik budete totiž potřebovat odlišnou zátěž.

Dále se budete rozhodovat podle materiálu. Vyvarujte se plastovým činkám a nedoporučuje se ani pryž. Ideální jsou jednoručky litinové či chromové, které jsou praktické a zároveň lépe vypadají. Je ale potřeba u těchto činek počítat s vyšší pořizovací cenou.