Firmy, služby, odkazy

Jak doplnit hladinu testosteronu?

Nízká hladina testosteronu není něco, za co by se muž měl stydět, avšak může být závažným problémem, který vede k ovlivnění a zhoršení společenských vztahů, sexuálních zážitků, ale také i zdravotního vztahu, jak fyzického, tak psychického. Proč je důležité doplnit hladinu testosteronu v případě nízké hladiny a jak doplnit hladinu testosteronu?

Proč byste měli doplnit hladinu testosteronu?

Pokud máte nízkou hladinu testosteronu, měli byste si ji doplnit. Doplnění testosteronu v případě nízké hladiny je klíčové, jestli chcete mít lepší sexuální libidu, chcete býti sebevědomější, mužnější. V některých rolích to hraje také okolo zdraví. Pokud víte, že je vaše hladina nižší, měli byste ji rozhodně doplnit.

Jaký je význam testosteronu

Doplnění hladiny testosteronu je klíčové pro primární plnění mužských funkcí. V dospělosti testosteron udržuje povahu mužského ochlupení, stimuluje tvorbu spermií a slouží jako prevence rozvoje osteoporózy. Doplnění testosteronu je také klíčové pro viditelnější fyzické atributy muže. Ovlivňuje totiž spalování podkožního tuku, buduje svalovou hmotu, také buduje sílu kostí a zdravé srdce. Je také klíčové pro psychické atributy. Nízká hladina testosteronu může totiž vést k depresím, skleslosti a nepříjemnému chování. V neposlední řadě podporuje libido a sexuální výkonnost, ambice a touhou po úspěchu.

Jaké tedy existují metody pro doplnění hladiny testosteronu?

Podobně jako s vetšinou tělesných problému, je nejpřirozenějším způsobem pro doplnění hladiny testosteronu začít tam, kde a jak se stravujeme. Ne nadarmo se říká “Jste to, co jíte”. Souvisí to s většinou zdravotních problémů a také s hladinou testosteronu. Nejpřirozeněji tedy u jídla, konkrétně přísady zvyšující hladinu testosteronu tedy zvýšit příjem minerálů, vitamínů a kyselin.

Například Pískavice (řecké seno), která je využívaná pro svou nutriční a aromatickou hodnotu. Používá se například do salátu, jako čerstvá přísada. Dá se ale také sušit nebo vařit na čaj. Pískavice pomáhá udržet optimální hladinu tuku v krvi. Pískavice je plná hořčíku, selenu a zinku, které jsou klíčové pro zvýšení volné hladiny testosteronu. Dále je v Pískavici obsažen Diosgenin, který je důležitý pro tvorbu pohlavních hormonů Tato látka podporuje libido u mužů.

Kyselina D-asparagová (dále jen DAA) reguluje testosteron v těle a pomáhá produkovat růstový hormon a také pomáhá při budování svalů. Kyselina posiluje části mozku, které regulují uvolňování hormonů, zejména pro luteinizační hormon, klíčový pro pro produkci testosteronu. DAA tedy pomáhá v podpoře budování jak svalů, tak i v podpoře sexuálního života a plodnosti. Látka totiž pomáhá ke zvýšení produkce mužských pohlavních buněk.

Další zajímavou složkou, která je snáž dostupná, je vitamín D. Ten pomáhá podporovat mužské hormony. Není ale jen důležitá pro podporu mužských hormonů a doplnění testosteronu, ale také je to živina, kterou tělo produkuje ze slunečních UV paprsků.

Doplňky stravy

Pokud nejste fanouškem specifických diet, které slouží k doplnění testosteronu, je zde ještě možnost doplnění testosteronu za pomocí doplňků stravy. Například doplněk stravy Testosteron Booster, který je připravený tak, aby doplnil maximum možného testosteronu v doporučené dávce, která neškodí zdraví. V tabletkách jsou obsazeny všechny látky z článku a navíc i jiné, které nebyly zmíněné, například hořčík.