Firmy, služby, odkazy

Jak vybrat jednoruční činky?

činky

Preferujete cvičení doma? Pořídili jste si posilovací přístroje, ale ještě vám něco chybí? Neměli byste zapomínat na činky, které jsou považovány za nejlepší sportovní náčiní. Na rozdíl od velkých činek vám jednoruční umožňují provádět celou řadu cviků, během nichž můžete zapojit celé svalstvo. Dokonce zapojíte svaly, které na klasických posilovacích strojích neprotáhnete. A to je jeden z hlavních důvodů, proč by vám toto sportovní náčiní nemělo doma chybět.

Jestliže nechcete každý měsíc investovat do permanentky ve fitness centru, nemusíte, protože stačí peníze vložit do kvalitních činek. Investice se rozhodně vyplatí, protože jen těžko najdete univerzální náčiní, které použijete na široké spektrum cviků. A nenechte se zmást, protože jednoručky, jak se těmto činkám také říká, používají i profesionálové. Jejich funkce je prostě nenahraditelná.

Číst dál: Jak vybrat jednoruční činky?

Flebektomie

Modrofialové a nevzhledně vypadající vystouplé křečové žíly jsou civilizační chorobou, která postihuje až třetinu světové populace. Jestliže máte na dolních končetinách menší křečové žíly, jimž se říká retikulární, provádí se flebektomie. Jedná se o ambulantní zákrok, u něhož jsou použity speciální nástroje, kterými se dělají řezy a vpichy.

Číst dál: Flebektomie

Léčba migrény

Bolesti hlavy – přesně tak se nejčastěji projevuje migréna, nepříjemné onemocnění, které postihuje až 20 % žen a 6 % mužů. Migréna má spoustu podob a příčin, a tak je nezbytné přistupovat při její léčbě individuálně. Léčba migrény je zahájena až poté, co je odhalena příčina. Problémy mohou být různé – hormonální, cévní, neurologické, alergické a podobně. A tak je nezbytné vždy u pacienta zjistit, co migrénu způsobuje, a pak léčbu zaměřit správným směrem.

Číst dálLéčba migrény

Hemeriody

V oblasti konečníku se tvoří uzlovité žíly, které jsou nazývány jako hemeroidy. Jedná se o onemocnění, kterým si dnes prošla široká veřejnost, ale i přesto se spousta lidí za toto onemocnění stydí. Ale při špatné či nevčasné léčbě může mít člověk velké a nesnesitelné bolesti. Tato nemoc se objevuje zejména u dospělé populace a nejčastější příčinou je nesprávná výživa a životospráva.

Číst dálHemeriody