Firmy, služby, odkazy

K čemu slouží epoxidová stěrka

Epoxidové podlahy se řadí mezi nejrozšířenější lité podlahy. Hlavně díky své estetičnosti, ale také zejména díky své odolnosti vůči negativním vlivům, jako jsou mechanické a chemické namáhání.

epox

 

Epoxidová stěrka se požaduje hlavně tam, kde konečná vrstva podlahy musí být hladká, ale zároveň dostatečně tuhá a pevná. Její využití můžete najít jak v obytných místnostech tak i ve výrobních halách či na sportovištích. 

Proč použít právě epoxidovanou stěrku

Stěrku lze vyhotovit v různých barevných variantách. Jsou vhodné převážně do interiréových prostorů, ale mohou se objevit i v exteriéru. Často se vyskytuje právě v kuchyňských prostorách, koupelnách. chodbách, v kancelářích, ale i ve fitness centrech. Při nanášení stěrky je velice důležité dodržet předepsané postupy, jinak by konečný výsledek nebyl uspokojivý.

Jak na to?

Základní podmínkou je kvalitní podkladová vrstva. Musí být celistvá, pevná a bez nějakých větších nerovností. Tloušťka závisí na nerovnostech podkladu. Stěrka se nanáší rozléváním na předem připravený podklad a postupným roztahováním na plochu. Necháme stěrku pracovat 3 dny, aby ztuhla a zpevnila a poté můžeme ji zatěžovat.