Firmy, služby, odkazy

Lexan: krytina která odolá i krupobití

Při stavbě nové pergoly nebo rekonstrukci stávající je nutné si předem promyslet, zda budete chtít jen natřít trámy, vyměnit nábytek nebo rovnou celou střechu. V případě střešní krytiny je dobré použít takovou, která bude mít dlouhou životnost a vydrží působení vichřice a krupobití. Vhodnou volbou je například lexan na pergolu.

lexan na pergolu

Polykarbonát je prostě hit

Ve specializovaných prodejnách existuje celá řada materiálů, kterými lze zastřešit vaši pergolu, nicméně jen jeden z nich je opravdu kvalitní a léty prověřený. Jedná se o polykarbonátové desky, lidově lexan. Tento materiál má mnoho výhod, dokonce lze vybírat z různých barev, pokud potřebujete zahradní obydlí prosvětlit nebo naopak chránit před slunečními paprsky.

Pevný jako kámen a pružný jako guma

Každý, kdo investuje nebo nad investicí do nové střechy zvažuje chce, aby vydržela co nejdelší dobu. Lexan je ideální také díky tomu, že je značně odolný vůči nárazům a stále pružný i při nízké teplotě. Polykarbonátové desky jsou ještě opatřeny speciální UV vrstvou, tedy filtrem, který brání slunečnímu záření nevratně poškozovat strukturu materiálu. Ten poté křehne a může se lámat nebo blednout. Nemějte ani strach z roztříštění, t ose vám u lexanu nikdy nestane, proto jej lze použít tam, kde klasické sklo nikoliv.

Nepřeberné množství

Na samotný závěr neuškodí malé shrnutí. Při rekonstrukci nebo stavbě pergoly záleží hlavně na vaší představě. Jen tehdy dokážete vytvořit dílo, které vám bude vyhovovat. Na střechu lze několik typů polykarbonátových desek, lišících se například barevným odstínem nebo povrchovou strukturou. Neprodávanějším provedením je čirý nebo bronzový plát s hladký neb zrnitým povrchem.

lexan na pergolu

Komůrkové polykarbonátové desky nejsou samonosné a vyžadují podpůrnou konstrukci. V tomto případě je nutné volit vhodnou tloušťku desky. Čím je tloušťka vyšší, tím dokonalejší jsou izolační vlastnosti. Toho je docíleno přítomností reflexní vrstvy, která propouští světlo avšak zamezuje vnikání tepla a pocitu skleníku.