Firmy, služby, odkazy

Jak nejrychleji vyhubit štěnice

hubení štěnic

Štěnice jsou noční můrou každého, kdo se štítí pobytu v hotelech. Ne vždy se nacházejí pouze v těch nejlevnějších a můžete si je nechtěně přivést k sobě domů a tam vás potrápí. Pokud se tak stane, máte tady článek, který vám napoví, jak se zachovat v potřebě hubení štěnic.

Jak je najít

Samotné štěnice jsou aktivní v noci a hlavně jsou tak malé, že nemáte šanci je okem najít. Hledejte proto v oblasti postele malé červené shluky teček, které jsou ve skutečnosti trus zanechaný štěnicemi.

Pro naprostou jistotu dejte pod matraci pastičku na štěnice, která vám umožní jednoduše monitorovat výskyt štěnic, ovšem nespoléhejte na ni v případě hubení.

Jak je vyhubit

Podle míry výskytu máte dvě možnosti - spreje, nebo dýmovnici. Spreje si poradí dlouhodobě s malým výskytem štěnic, ale pokud se u vás přemnožili, nebo se k vám vrací, bude potřeba je vyhubit v každé škvírce právě dýmovnicí. Nepoužívejte dýmovnici, pokud někdo je v místnosti, odstraňte i akvárka a květiny a po aplikaci velmi dobře vyvětrejte.

Informujte sousedy v paneláku

Pokud se pouštíte do boje se štěnicemi a bydlíte v paneláku, je nezbytné informovat okolní byty, aby aspoň monitorovali své obydlí od štěnic. Mohou se totiž jen přemístit a pak se k vám vrátit.